YurtsevenYK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YurtsevenYK

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Untitled Document
Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Serseri Kız
Admin
Admin
Serseri Kız

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 10/11/08 Mesaj Sayısı : 76 Nerden : ankara İş/Hobiler : İsmail Yk dinlemek ve ağlamak Lakap : Son Sözüm İsmail Yk

MesajKonu: Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 6:22 pm

"Yar Yar" albümüyle adını duyuran Cankan grubu, yaklaşık üç yıllık aradan sonra "Cayır Cayır" ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kendi şarkılarının yanı sıra İsmail YK'ya verdikleri bestelerle de kendilerinden söz ettiren grubun solisti Fatih ABB, "İsmail bizim artığımız olan şarkıları okuyor" dedi.

"Cayır Cayır" albümünüz önümüzdeki hafta çıkıyor. Albümün hazırlık çalışmaları ne kadar sürdü?

- Fatih ABB: Yaklaşık 1 buçuk yıldır stüdyodaydık. "İsmimiz şarkılarımızı değil, şarkılarımız ismimizi devam ettirsin" diye çok emek harcadık. Stüdyoya girmeden önce de Avrupa’da 67 konser verdik. Konser yapan çok ama konser dolduran çok az... Biz salonu doldurabilen ender isimlerdeniz.

Cankan ne zaman kuruldu?

- F.ABB: 1994’te. Yaklaşık 13 senedir Ayhan’la beraber çalışıyoruz. İlk albümü Almanya’da çıkardık. Bu dördüncüsü...

1989 yılında kurulduğunuz söyleniyor, o tarih doğru değil mi?

- F.ABB: Ama o zaman "Sena" adıyla piyasadaydık ve 4-6 kişi arasında gidip geliyorduk. Gruptaki çoğu kişi iş hayatını tercih etti. Ben de Ayhan’la birlikte bu işte profesyonelleşmeyi seçtim.

Tarzınızda değişiklikler var mı?

- F.ABB: Hayır, sadece eklemeler yaptım. Mesela bu albümde bir türkü söyledik, bir de Rock R&Besk şarkı yaptık. Zaten Türkiye’ye ilk R&Besk’i biz getirdik.

İsmail YK ile diyaloğunuz nasıl?

- F.ABB: Biz o dosyayı kapattık. İsmail benim bestelerimi okuyor, bunu bilsinler yeter... Mesela yeni albümündeki "Git Hadi Git", "Seviyorum", "Gıcık Şey" bizim şarkılarımızdır.

Sizin şarkılarınızı seslendirdiğine göre aranızda sorun yok...

- F.ABB: Ben bu şarkıları İsmail’e "Şapur Şupur" albümünü yaparken vermiştim. Bizim çöpe attığımız, artık parçaları albümüne almış. Ben o zaman ona 60’a yakın beste yapmıştım. Bu albümünde beste vermediğim için üç sene önce kullanmadığım parçaları okudu. Yani mecbur kaldı bizim artıklarımızı okumaya!

Albümde "kirazim.com" diye bir şarkınız var, onun özelliğinden söz eder misiniz?

- Ayhan Malik: Hayranlarımız bu şarkıyla bize ulaşabilecekler. www.kirazim.com adresine albümümüzde yer alan şifreyi yazarak, bizimle bir gün geçirme şansı elde edecekler.

Bu şarkının İsmail YK’nın "bombabomba.com"uyla kıyaslanacağını düşünüyor musunuz?

- F.ABB: O şarkı da bize ait zaten... Dansından kıyafetlerine kadar hepsi bizim taklidimiz. Ama Allah onun da yolunu açık etsin.

"Peluş'u yaratırken bizden esinlendiler."
Ayhan Malik, Cem Yılmaz’ın bir reklam filminde canlandırdığı "Peluş" karakterinin, kendilerinden esinlenilerek yaratıldığını iddia etti: "Cem Yılmaz’ın reklam filmi Fatih'ten esinlenilerek çekilmiş. "Neden dava etmiyorsunuz" diyenler oldu. Ama biz o kahramanı izlediğimiz zaman çok eğlendik. Neden sevdiğimiz birini dava edelim ki?"

Röportaj: Gözde YILMAZ - Hürriyet Gazetesi
https://yurtsevenkardesler.forum.st
EbrUveIsMaiLYK
Admin
Admin
EbrUveIsMaiLYK

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 14/11/08 Mesaj Sayısı : 172 Nerden : İş/Hobiler : IsmaiL iLe iLGiLi HeRSeY.... Lakap : IsmaiL_DeLiSi

MesajKonu: Geri: Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 10:56 pm

paylasimin icin tsk ler saol canim benim
http://www.ismailyk.com
İsMaiL
Admin
Admin
İsMaiL

Yaş : Kayıt tarihi : 14/11/08 Mesaj Sayısı : 74 Nerden : !!İsomun Kalbinden!! İş/Hobiler : !!İSMAİL YK!! Lakap : !!!İSMAİLYK!!!

MesajKonu: Geri: Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Icon_minitimeÇarş. Kas. 19, 2008 3:12 pm

teşekkürler aşkısı hiç sevmiyom zaten onları geek geek
http://www.yurtsevenkardesler.forum.st
EbrUveIsMaiLYK
Admin
Admin
EbrUveIsMaiLYK

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 14/11/08 Mesaj Sayısı : 172 Nerden : İş/Hobiler : IsmaiL iLe iLGiLi HeRSeY.... Lakap : IsmaiL_DeLiSi

MesajKonu: Geri: Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Icon_minitimeÇarş. Kas. 19, 2008 10:09 pm

sen sevmiyorsun ben nefret ediyorum ismaile cok laf söylediler hakk etmedigi haldee ....
http://www.ismailyk.com
Fatih A.B.B. İsmail Bizim Artıklarımızı Okuyor Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası